> Неготино Инфо
Mesto_Za_Reklama
Меѓународен научен собир се одржа во Неготино
Дата: 12.09.2017 • Автор: Администратор • Категорија: Актуелно
Меѓународен научен собир се одржа во Неготино

Меѓународен научен собир на тема „Процеси на културна интерференција” односно Балканот помеѓу Истокот и Западот, изминативе три дека се...

Ансамблот „Танец“ со настап на градскиот плоштад во Неготино
Дата: 11.09.2017 • Автор: Администратор • Категорија: Актуелно
Ансамблот „Танец“ со настап на градскиот плоштад во Неготино

Во вторник на 12-ти септември љубителите на фолклорот и убавата македонска народна песна на градскиот плоштад во Неготино ќе имаат несекојдневна мо...

Екипата на „Зарков” победник на Street Ball 2017
Дата: 31.08.2017 • Автор: Администратор • Категорија: Актуелно
Екипата на „Зарков” победник на Street Ball 2017

Синоќа на градскиот плоштад во Неготино заврши 10-тото издание на традиционалниот турнир во улична кошарка “Street Ball”. За учество на...

Од понеделник до среда во Неготино ноќен турнир во кошарка
Дата: 25.08.2017 • Автор: Администратор • Категорија: Актуелно
Од понеделник до среда во Неготино ноќен турнир во кошарка

Општина Неготино оваа година по 10-ти јубилеен пат на градскиот плоштад ќе го организира традиционалниот турнир во улична кошарка “Street Bal...

Митрополитот Повардарски г.Агатангел по повод Преображение Христово во манастирот Св.Ѓорѓи
Дата: 16.08.2017 • Автор: Администратор • Категорија: Актуелно
Митрополитот Повардарски г.Агатангел по повод Преображение Христово во манастирот Св.Ѓорѓи

Од Македонската православна црква Свети Атанасиј од Неготино ги информираат сите благочестиви христијани од општина Неготино дека по повод големиот...

Утре (четврток) во Неготино вонредна крводарителска акција
Дата: 16.08.2017 • Автор: Администратор • Категорија: Актуелно
Утре (четврток) во Неготино вонредна крводарителска акција

Црвен крст на Република Македонија- Општинска организација Неготино во соработка со Институтот за трансфузиона медицина на Република Македонија, со...

Денеска е Св. преподобна маченичка Петка
Дата: 08.08.2017 • Автор: Администратор • Категорија: Актуелно
Денеска е Св. преподобна маченичка Петка

Оваа Параскева (Петка) беше родум од Рим. Родителите и беа христијани, така што од мали нозе ја воспитаа во Христовиот дух. Кога и умреа родителите...

Апостолов: Граѓаните на Неготино на референдум да се изјаснат за прашањето за бегалците
Дата: 07.08.2017 • Автор: Администратор • Категорија: Актуелно
Апостолов: Граѓаните на Неготино на референдум да се изјаснат за прашањето за бегалците

Градоначалникот на општина Неготино, Ванчо Апостолов на денешната собраниска седница истакна дека од него било побарано до 8-ми овој месец да се пр...

Реал или Манчестер! Чиј капитен ќе го подигне пехарот на УЕФА изложен во Неготино?
Дата: 03.08.2017 • Автор: Администратор • Категорија: Актуелно
Реал или Манчестер! Чиј капитен ќе го подигне пехарот на УЕФА изложен во Неготино?

Трите највредни пехари на УЕФА за кој сонува секој фудбалер – пехарот за освојувачот на Лигата на шампиони, за најдобриот во Лига Европа и за...

Започна изградбата на нови простории за ловџиите од општина Неготино
Дата: 01.08.2017 • Автор: Администратор • Категорија: Актуелно
Започна изградбата на нови простории за ловџиите од општина Неготино

Имајќи предвид дека со продажбата на салата на ДТВ„Партизан“ и нејзината пренамена во модерен станбено-деловен објект беа опфатени и по...

Страница: 1 2 3 4 5  ...