> Неготино Инфо
Mesto_Za_Reklama
Тоше Зафиров – 20 години успешна спортска приказна
Дата: 11.07.2017 • Автор: Администратор • Категорија: Спорт
Тоше Зафиров – 20 години успешна спортска приказна

„Младите да се насочуваат кон спортот и спортските активности и да се обидат да го следат патот на успехот на најуспешниот Македонски бодибил...

КК „Спорт тим Неготино“ ќе игра во Третата кошаркарска лига
Дата: 30.06.2017 • Автор: Администратор • Категорија: Спорт
КК „Спорт тим Неготино“ ќе игра во Третата кошаркарска лига

Од престојната есен љубителите на спортот од општина Неготино ќе имаат можност да следат и кошаркарски натпревари благодарение на фактот што неготи...

Неготинските борачи учествуваа на турнир во Прилеп
Дата: 21.02.2017 • Автор: Администратор • Категорија: Спорт
Неготинските борачи учествуваа на турнир во Прилеп

Борачите на БК„Неготино“ деновиве беа дел од учесниците кои зедоа учество на традиционалниот турнир во борење кој го организираше клубо...

Неготино домаќин на турнир во мал фудбал
Дата: 15.01.2017 • Автор: Администратор • Категорија: Спорт
Неготино домаќин на турнир во мал фудбал

Во организација на ГФК Неготино и под покровителство на градоначалникот на општина Неготино Ванчо Апостолов во нашиот град во спортската сала на СО...

Тешко гостување на ФК Вардар во Струмица
Дата: 28.10.2016 • Автор: Администратор • Категорија: Спорт
Тешко гостување на ФК Вардар во Струмица

Во рамките на одигрувањето на мечевите од 10-тото коло во Втората фудбалска лига на Македонија пред фудбалерите на неготински Вардар е уште едно те...

Фудбалерите на Вардар му гостуваат на ФК Скопје
Дата: 21.10.2016 • Автор: Администратор • Категорија: Спорт
Фудбалерите на Вардар му гостуваат на ФК Скопје

Ќе ја прекинат ли фудбалерите на неготински Вардар серијата на порази која ги спушти во долниот дел на првенствената табела во Втората фудбалска ли...

ФК„Новаци“ во Неготино го совлада ФК„Вардар“ со 2:0
Дата: 17.10.2016 • Автор: Администратор • Категорија: Спорт
ФК„Новаци“ во Неготино го совлада ФК„Вардар“ со 2:0

Продолжува серијата порази на фудбалерите на неготински Вардар во Втората фудбалска лига на Македонија, што пак придонесе за драстичен пад на &bdqu...

„Вардарци“ пред тежок предизвик, во Неготино гостува ФК „Новаци“
Дата: 14.10.2016 • Автор: Администратор • Категорија: Спорт
„Вардарци“ пред тежок предизвик, во Неготино гостува ФК „Новаци“

Утре (сабота 15 октомври) со почеток од 14,30 часот фудбалерите на Вардар на градскиот стадион во Неготино ја пречекуваат мошне силната и квалитетн...

Несреќен пораз на Вардар (Н) во Тетово во 91-та минута
Дата: 03.10.2016 • Автор: Администратор • Категорија: Спорт
Несреќен пораз на Вардар (Н) во Тетово во 91-та минута

Мала деконцентрација во последните секунди од натпреварот ги чинеше пораз фудбалерите на Вардар од Неготино на гостувањето во Тетово каде што со ре...

Втора победа на ФК Вардар за бегство од дното на табелата
Дата: 26.09.2016 • Автор: Администратор • Категорија: Спорт
Втора победа на ФК Вардар за бегство од дното на табелата

Во саботата на градскиот стадион во Неготино фудбалерите на Вардар ја забелажаа втората првенствена победа совладувајќи ја екипата на Велазерими 77...

Страница: 1 2 3 4 5  ...